قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / دانلود مجموعه ابزارهای Arcpy.ir

دانلود مجموعه ابزارهای Arcpy.ir

دانلود مجموعه ابزارهای Arcpy.ir

تمامی مجموعه ابزارهای تولید شده توسط این سایت در قالب یک آرک تولباکس (Arc Toolbox) ارائه شده است که با اضافه کردن آن به مجموعه نرم افزار آرک جی آی اس می توانید از آنها استفاده کنید. بنابراین با دانلود یکبار ابزار نیازی به دانلود مجدد برای بهره مندی از دیگر ابزارها نیست. توجه داشته باشید که برای استفاده از این ابزارها بایستی مجوزهای بهره برداری متناسب با نیاز خود تهیه فرمایید.

شیوه اضافه کردن ابزار و مدیریت مجوزهای بهرداری در ادامه توضیح داده شده است.

 

  • اضافه کردن ابزار به مجموعه ابزار Arc Toolbox

در قسمت Arc Toolbox بر روی شاخص اصلی راست کلیک کرده و مطابق با تصویر زیر گزینه Add Toolbox را انتخاب کنید.

در مجموعه دانلود شده ابزار Arcpy.ir را انتخاب و بر گزینه open کلیک کنید. با این کار مطابق با تصویر زیر مجموعه ابزارهای آرک پای به تولباکس جی آی اس اضافه می گردد. 

براین اساس می توانید از هر یک ابزارهایی که مجوزهای بهره برداریشان را تهیه کرده اید استفاده کنید. به منظور تهیه مجوز بهره برداری و انجام تنظیمات از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

به منظور تثبیت تغییرات ایجاد شده و اضافه شدن مجموعه ابزار به صورت دائم، مطابق با تصویر زیر حالت پیش فرض تول باکس را وضعیت فعلی قرار دهید.

  • مدیریت مجوزهای بهره برداری

در مجموعه دانلود شده، ابزار License Manager به منظور آگاهی و مدیریت مجوزهای بهره برداری ارائه شده است. با اجرای این نرم افزار مجموعه مجوزهای موجود در سیستم و فرم تقاضای مجوز نمایش داده می شود. برای تهیه مجوز نوع مجوز و مدت زمان اعتبار را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید و بر کلید ارسال را مطابق با تصویر زیر کلیک کنید.

لیست لایسنس های قابل درخواست

استخراج لیست لایه های موجود در نقشه ها به صورت فایل اکسل GLM
تبدیل نقشه به صورت گروهی (MXDs To All) ETO
تعیین محدوده های تخریب و الحاقی طرح های شهری ADL
تغییر ورژن نقشه به صورت گروهی (MXDs Version) CVM
شماره گذاری پلاک های تفکیکی OLD
شماره گذاری ترتیبی طرح هادی VOC
مدل تخصیصی جاذبه (Gravity Model) رایگان

توجه داشته باشید که حروف اختصاری هر ابزار در مجموعه اضافه شده با آرک تولباکس مشخص شده است.

با انجام فرآیند ارسال درخواست فایلی شامل اطلاعات سیستم و نوع مجوز درخواستی ایجاد می گردد که در مسیر “C:\Arcpy.ir\Request License” در سیستم شما ذخیره می شود. این فایل باید به همراه اطلاعات تکمیلی در  صفحه  دریافت لایسنس خریداری شده بارگذاری گردد. توجه داشته باشید که برای تکمیل فرم به  اطلاعات خرید شما نیاز است. بنابراین قبل از آن بایستی مجوز متناسب با درخواست ارسالی از سایت خریداری شده باشد. از این رو در صفحه اختصاصی هر ابزار در سایت لینک خرید مجوزها وجود دارد همچنین می توان از بخش بازار به کلیه مجوزها دسترسی داشت.

دانلود ابزارها تهیه مجوز بهره برداری (License) راهنمای نصب و راه اندازی

دیدگاهتان را بنویسید